Košičania už túto sobotu ako prví povedia nahlas svoje Áno rodine

V sobotu 3. mája odštartuje v Košiciach už 6. ročník Dňa rodiny, ktorým si na Slovensku pripomíname 20. výročie Medzinárodného roku rodiny a Medzinárodný deň rodín (15. máj). “Rodina ako spoločenstvo lásky je povolaná vytvára? teplo domova pre každého človeka na svete. Chceme prezentovať krásu a potrebu prirodzených rodín pre harmonický vývoj detí. Motto podujatia: “Aby deti otca mali, aby mali mamu” je v súčasnosti ešte aktuálnejšie ako v predchádzajúcich rokoch,  uviedla Monika Rimarčíková z Inštitútu rodiny. Ten organizuje Deň rodiny v Košiciach v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií od roku 2010.

Hlavnému kultúrno – spoločenskému a zábavno – súťažnému programu, ktorý začne na Hlavnej ulici o 13.00 bude predchádzať svätá omša o 11.30 v Dóme svätej Alžbety. Pre účastníkov podujatia popri zaujímavom pódiovom programe v ktorom vystúpia Orchester Klasik band, Tanečné štúdio Ellegance, Peter Milenky band, DFS Viva, umelci z Divadla Maškrta, či Folklórny súbor Železiar čaká už tradične zaujímavý a hodnotný sprievodný program s veľkou rodinnou súťažou, detskými atrakciami, maľovaním na tvár a trhom prorodinných organizácií spojeným s poskytovaním poradenstva. Deň rodiny bude ukončený ďakovnou bohoslužbou v katedrálnom chráme Narodenia presvätej Bohorodičky na Moyzesovej ulici o 18:00 hodine.

Šiesty ročník Dňa rodiny bude prebieha? počas májových a júnových víkendov vo viac ako dvadsiatich mestách a obciach Slovenska. Celoslovenskú oslavu rodiny koordinuje Fórum kresťanských inštitúcií, ktoré bolo iniciátorom a organizátorom prvého celoslovenského Dňa rodiny v Bratislave v roku 2009. Bližšie informácie o miestach a dátumoch podujatí Dňa rodiny 2014 sú zverejnené na novej webstránke podujatia – www.denrodiny.sk a facebooku Dňa rodiny. Na celoslovenskej úrovni Deň rodiny 2014 podporila cestovná kancelária Awertour, ktorá je hlavným celoslovenským partnerom a nadácie Konrad Adenauer Stiftung a Renovabis. Mediálne podporili na celoslovenskej úrovni Deň rodiny vydavateľská spoločnos? regionPRESS, Tlačová kancelária KBS, Katolícke Noviny, Slovo – oficiálny časopis gréckokatolíckej cirkvi, časopis família, TV Lux, Rádio LUMEN a rádio 7 a internetové portály rodinka, cesta+, postoy.sk, zachej.sk a Vyveska.sk.

Informoval: Jozef Predáč