Pod záštitou slovenského predsedníctva chystajú v sobotu deň rodiny

Pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ a primátora Bratislavy sa už túto sobotu 17. septembra 2016 (medzi 14:00 – 17:00 h) v Medickej záhrade uskutoční Deň rodiny. Zavŕši päťdesiatku podujatí VIII. ročníka Dní rodiny, ktoré sa tento rok konali po celom Slovensku a zúčastnili sa ich desaťtisíce detí a dospelých. Na Deň rodiny pozýva Fórum kresťanských inštitúcií v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Staré Mesto a platformou Kresťania v meste a ďalšími partnermi.

V programe vystúpi superstarista Peter Bažík, detský folklórny súbor Klnka, kúzelník Ivan, skupina S.I.L.A., bábkové divadlo i tanečníci z For Džoj. Chýbať nebudú stánky organizácií a poradenstvo v stane „Rozhovory“, succes story manželov s 50-ročným manželstvom, ktorí pomáhali v ubytovni Fortuna deťom a rodinám v ťažkých situáciách, živá knižnica a diskusie. Sprievodnými aktivitami budú atletika hrou, hrnčia, maľovanie na tvár a nafukovací skákací hrad

“Podtitulom bratislavského Dňa rodiny „Rodina mestu, mesto rodine“ chceme dať do pozornosti projekty, ktoré Bratislava a jej mestské časti robia pre rodinu. Chceme tiež od občanov zbierať námety, čo ich rodiny urobili pre mesto. V Medickej záhrade sa predstavia viaceré organizácie pomáhajúce rodinám. Deň rodiny v Bratislave sa pripája k festivalu priateľstva a dobrovoľníckej pomoci Milujem svoje mesto, počas ktorého budú na rôznych miestach Bratislavy prebiehať dobrovoľnícke brigády www.milujemsvojemesto.sk,” avizujú organizátori podujatia.

Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 20. septembra 1993 – 15. máj za Medzinárodný deň rodiny. Pri príležitosti tohto dňa povzbudzuje vlády a krajiny, aby venovali pozornosť rodine a realizovali pro-rodinné projekty. Tento rok chce OSN zvýšiť povedomie o úlohe rodín a rodinnej politiky pri podpore zdravého života pre udržateľnú budúcnosť. Diskusie sa zameriavajú na rodinné prostredie a zosúladenie pracovného a rodinného života s cieľom zlepšiť zdravie členov rodiny. Venujú sa úlohe rodičov v záujme kvality života ich detí s osobitným dôrazom na úlohu mužov rovnako ako medzigeneračnej pomoci a kvalitu života starších.

informoval Tomáš Kováčik