5 spôsobov ako podporiť Deň rodiny

Cieľom osláv Dňa rodiny je dostať rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti. Predstavujeme Vám 5 spôsobov, ako podporiť túto myšlienku:

1) Každý deň spravte niečo pre svoju rodinu

Nemusí to byť nič veľké, ale vždy aspoň niečo. Či venujete chvíľu hre s Vašimi deťmi, alebo si vypočujete starosti Vašich starých rodičov, na každom malom skutku záleží. Podľa výskumov drvivá väčšina ľudí radí rodinu k najdôležitejším hodnotám vo svojom živote. Napriek tomu sa ich nemálo rozpadá alebo žije spôsobom, ktorý nie je zrovna “príkladný”. Ak má byť rodina v centre pozornosti celej spoločnosti, musí byť predovšetkým v centre nášho každodenného života. Každý deň po celý rok môžeme konať tak, ako by bol Dňom rodiny. Len naše “malé” životy môžu byť skutočným svedectvom o veľkej hodnote rodiny.

2) Buďte vnímaví na potreby rodín vo svojom okolí

V dnešnej dobe sú rodiny vystavované mnohým výzvam a ohrozeniam. Rozpady rodín často začínajú drobnými nedorozumeniami alebo ťažkosťami. Odborníci vravia, že katastrofám sa dá predísť, ak rodina žije v prostredí, ktoré ju zachytí v ťažkých časoch – niekedy to môže byť širšie príbuzenstvo, priatelia, farnosť alebo susedská komunita. Žiadna rodina nežije na opustenom ostrove. Skúsme byť nablízku tým, ktorí su okolo nás – buďme vnímaví na ich radosti a starosti. Na Slovensku fungujú centrá pre rodinu a iné organizácie, ktoré vedia v rôznych životných situáciach poskytnúť odbornú pomoc. Môžete sa v nich realizovať ako dobrovoľník a vždy budú vďačné za Vašu podporu. Nájdete ich aj medzi lokálnymi organizátormi Dňa rodiny.

3) Zúčastnite sa Dňa rodiny

A dajte tak verejne najavo, že rodina je pre Vás dôležitá. Na oslavách Dňa rodiny môžete stráviť zmysluplný čas zo svojou rodinou a stretnúť ďalších ľudí, ktorí majú podobné hodnoty ako Vy. Organizátori si vždy dajú záležať na bohatom programe. Deň rodiny sa oslavuje na desiatkách miest po celom Slovensku, zaručene si nájdete ten, ktorý Vám bude blízky. Celý zoznam podujtatí nájdete na denrodiny.sk.

4) Dajte o nás vedieť

Sledujte náš web Deň rodiny a FB profil Deň rodiny  či IG profil Deň rodiny a zdieľajte zaujímavý obsah na Vašom FB profile.

5) Podporte Deň rodiny finančne

Príprava Dňa rodiny vyžaduje množstvo organizačnej práce a nákladov počas celého roka. Aby sme dostali rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti, potrebujeme aj Vašu finančnú pomoc. Ak Vám to Vaša situácia umožňuje, podporte prosím Deň rodiny aj finančne. Každá kvapka sa ráta.

Finančne môžete organizáciu Dňa rodiny a prorodinných aktivít podporiť darom na účet Fóra kresťanských inštitúcií:

IBAN: SK0902000000001997279158
SWIFT: SUBASKBX

Do poznámky môžete uviesť Váš email alebo telefónne číslo, aby sme Vás mohli informovať o našich aktivitách a ako sme Vašu podporu využili.

Úplne jednoducho nás môžete podporiť aj cez tento odkaz – https://fki.darujme.sk/den-rodiny/

V prípade otázok nás môžete kontaktovať mailom na info@denrodiny.sk .