Deň rodiny sa v Poprade aj napriek počasiu vydaril

V znamení motta aktuálneho ročníka Mama-naj povolanie sme oslávili Deň rodiny aj na sídlisku Juh v Poprade. Začali sme spoločnou svätou omšou za účasti rodín, na ktorej pán farár Benko hovoril ako prostredníctvom Božích prikázaní ochraňuje  Boh rodiny zo všetkých strán. Pokračovali sme spoločným obedom. Šikovné panie kuchárky zo Spojenej školy sv. Jána Pavla II. navarili vynikajúci guláš, na ktorom si všetci pochutnali. 

Keďže počasie bolo veľmi nestále a nepredvídateľné, kultúrny program prebiehal v kostole. Najprv sa nám predstavili žiaci zo ZUŠ sv. Jána Pavla II. s krásnym vystúpením – Viktória Švagerková a Matej Chripko so sólom na akordeóne  a duo Lucia Kolumbergová s Teréziou Vitkovou s hrou na priečnych flautách.

Po nich sme mali možnosť vypočuť si pôsobivý koncert chlapcov z kapely Brothers from another mothers. Boli neskutoční a za svoj výkon si zaslúžili aj standing ovation.  Nasledovalo energické a veselé vystúpenie domácej rodinnej kapely Smaily. Zazneli overené hity, i novšie skladby, do programu krásne zapojili deti, ktoré si zapochodovali či zaspievali spolu s nimi.

Počas celého poobedia si deti mohli v stanovom mestečku splniť  hravé úlohy zamerané na rôzne povolania. Zahrali sa na murárov, tesárov či pani učiteľky. V stánku u pani bylinkárky Anky poznávali rôzne liečivé rastlinky alebo mohli ochutnať výborný čaj. 

K správnej oslave Dňa rodiny patrí samozrejme aj maľovanie na tvár, kde veľmi pekne ďakujeme Majke Šilonovej za jej nasadenie a takisto aj pani Bočkayovej s dcérou, ktoré celý čas obetovo vyrábali cukrovú vatu pre malých aj veľkých.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek pridali k realizácii a podpore tohto krásneho spoločného podujatia pre rodiny. Tešíme sa, že sa zapojilo aj mnoho birmovancov z našej farnosti.

Aj napriek počasiu bolo výborne. Tešíme sa opäť o rok!

Informovala Bernadeta Zacherová

Foto: Ondrej Magda

Foto: Gabriel Bies