Na Dni rodiny v Košiciach sa postavili rodičia s deťmi verejne za hodnotu rodiny

Košice 19. mája (TK KBS) V Košiciach sa konal uplynulú nedeľu Deň rodiny. Program začal svätou omšou za rodiny v Dóme svätej Alžbety, sovaldi ktorú celebroval košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Košický eparcha Milan Chautur sa prihovoril prítomným rodičom s deťmi v homílii. V priamej komunikácii s deťmi sa zamysleli spoločne nad hodnotou rodiny a dôležitosťou súdržnosti otca a mamy. Počas svätej omše spievali deti zo Základnej školy sv. Cyrila a Metoda v Košiciach pod vedením učiteľky Zuzany Bodyovej.

Po svätej omši sa presunuli na košickú Hlavnú ulicu k Dolnej bráne, kde sa v programe vystriedali všetky formy tanca – ľudový, scénický, baletný i dobový. Deti od troch rokov až po takmer dospelých sa vystriedali na pódiu a Deň rodiny naplnili radosťou a nehou. Hudobne program na pódiu obohatila tvorivá skupina Poetica musica. Deti z krízového centra Dorka okrem tanca zarecitovali básne Milana Rúfusa.

Sprievodným programom bol tradičný trh prorodinných organizácií pôsobiacich v Košiciach a Chrobáčikovo – kútik pre deti pod dozorom animátorov zo Strednej pedagogickej školy sv. Cyrila a Metoda v Košiciach. Neodmysliteľnou súčasťou Dňa rodiny v Košiciach bol skákací hrad, trampolína a kresby na líčkach detí. Verejným prečítaním vyhlásenia Dňa rodiny sa v hojnom počte postavili rodičia s deťmi za rodinu a na košickej Hlavnej ulici povedali nahlas “…aby deti otca mali, aby mali mamu.”

Text zverejneny na internetovej stranke TK KBS (tkkbs.sk) http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150519020