Deň rodiny sa niesol v rozprávkovom duchu

Dolný Kubín 10. mája 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván) Mottom akcie je, aby deti mali úplnú prirodzenú rodinu s mamou a otcom, v ktorej sú vzťahy založené na úprimnej láske a vzájomnom rešpekte

Centrum Dolného Kubína bolo dnes popoludní už tretíkrát dejiskom príležitostného podujatia pod názvom Deň rodiny 2015. Na pár hodín sa premenilo na rozprávkovú ríšu s deviatimi súťažnými stanovišťami, kde si mohli o sladké odmeny zasúťažiť spolu celé rodiny.

„Snažili sme sa vymyslieť také súťaže, aby ich nikto nemohol zvládnuť sám, ale iba s výdatnou pomocou ďalších aspoň dvoch, troch rodinných príslušníkov, rodičov, súrodencov. Aby všetci spoločne zistili a pochopili, že práve tá ich rodinka je úžasná,“ uviedla pre TASR miestna koordinátorka Petra Jurčáková.

Toto podujatie sa podľa celoslovenskej koordinátorky Lei Hagovskej z občianskeho združenia Fórum kresťanských inštitúcií uskutočňuje postupne vo viacerých slovenských mestách už siedmy rok. „Je to oslava prirodzenej rodiny, aby si spoločnosť uvedomila jej hodnotu a patričné miesto,“ zdôraznila.

„Hlavným mottom je, aby naše deti mali úplnú prirodzenú rodinu s mamou a otcom, v ktorej sú vzťahy založené na úprimnej láske a vzájomnom rešpekte. Prostredníctvom tohto príležitostného podujatia chceme vyzvať čo najviac ľudí, aby to dokázali vyjadriť aj verejne,“ dodala Hagovská pre TASR.